Blog

Çin Kamyon Lastiği Tarifeleri Revize Edildi

Çin Kamyon Lastiği Tarifeleri Revize Edildi 1

Avrupa Komisyonu, Çin’de üretilen kamyon lastikleri için anti-damping ve anti-sübvansiyon tarifelerini geçici olarak yeniden hesapladı, çünkü Avrupa Adalet Divanı 4 Mayıs 2022 tarihinden önceki tüm tarifeleri iptal etti.

Yeni tarifeler arasında lastik başına 21,12 € ile 61,76 € arasında değişiyor. Çoğu üretici kamyon lastiği başına 38,87 € ödeme oranıyla karşı karşıya kaldı.

Hankook Kamyon Lastikleri Tarife Bedeli Ne Durumda?

Geçici yeniden hesaplamaya ilişkin istişare, 25 Ocak 2023’te nihai karar verilmeden önce 23 Ocak 2023’e kadar geçerli olacak.

Hankook kamyon lastikleri için tarife kapsamının en iyi durumda olması beklenmektedir.

Kışlık Kamyon Lastiği başına 61,76 € tarifelerle karşı karşıya olan Weifang Yuelong Rubber bu durumdan en kötü etkilenmiş firma olacak.

Ticari Lastik Üreticileri Hakkını Dava Yolu ile Arıyor

Ticari lastik üreticileri Aeolus/Prometeon, Giti Group ve Zhongce Rubber gibi diğer üreticilerin lastik başına 42 ila 49 avroluk tarifelerle karşılaşması bekleniyor.

Temmuz 2022’de Çin Kauçuk Endüstrisi Birliği (CRIA) ile Çin Metal, Mineral ve Kimyasallar İthalatçıları ve İhracatçıları Ticaret Odası (CCMC) arasında açılan dava sonucunda tarifeler iptal edildi.

4 Mayıs 2022’deki davanın bazı bölümleri, Çin’den ithal edilen kamyon lastiği ve otobüs lastiği ithalat vergilerinin 9 Temmuz 2022’den itibaren kaldırılmasıyla sonuçlandı.