BlogOto Lastik

Continental EcoContact 6Q Yeni Smart #1 Lastiklerine Sahip Olacak

Continental EcoContact 6Q Yeni Smart #1 Lastiklerine Sahip Olacak 1

Yeni Smart #1 otomobili fabrika çıkışı olarak Continental EcoContact 6Q premium lastikleriyle donatılacak. Alman devi lastik üreticisi, Smart #1 için 18 ve 19 inç lastik ebatlarında dünya çapında orijinal ekipman onayı almıştır. Tamamen elektrikli şehir arabası olan SUV, Mercedes-Benz ve Çinli otomobil üreticisi Geely arasındaki ortak girişim tarafından geliştirilen ilk Smart modelidir.

Seçilen Continental EcoContact 6Q Modelinin Özellikleri Nasıl?

Continental EcoContact 6Q, olağanüstü enerji tasarrufu ve sessiz sürüş için tasarlanmıştır. Özel kauçuk bileşimi, araç hareket halindeyken enerji emilimini en aza indirerek sürtünmeyi ve yuvarlanma direncini azaltır. Continental’in geliştiricileri ayrıca yuvarlanma gürültüsünü daha da azaltmak için lastiğin sırtını da geliştirdi. Continental EcoContact 6 Q yaz lastiği özel olarak modifiye edilmiş blokları, kılcal kanalları ve yan olukları sayesinde olağanüstü uzun kullanım ömrü sunmaktadır. Modelin olağanüstü frenleme performansı ve üstün yol tutuşu ile de öne çıkması da kullanıcılara güven vermektedir. Kısa fren mesafelerine ek olarak premium yaz lastiği, kuru ve ıslak yollarda olağanüstü yol tutuşu ve yüksek hızlarda bile mükemmel viraj dengesi sunar.

Continental Ürünleri Ne Kadar Güvenilir?

Continental lastik geliştiricileri, on yılı aşkın süredir ürünlerini daha düşük yuvarlanma direnci, optimize edilmiş gürültüsü ve uzun hizmet ömrü elde etmek için üretmektedir. Alman lastik üreticisi, güvenlikten ödün vermeden hizmet sunmayı prensip haline getirmiştir. Sonuç olarak, Continental tarafından geliştirilen tüm lastikler yalnızca akıllı elektrikli araçlar için özel ihtiyaçları karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda uzun vadede içten yanmalı motor emisyonlarının azaltılmasına da yardımcı oluyor.

Continental EcoContact 6Q Yakıt Tüketimini Oldukça Azaltıyor

Alman Lastik Devi Continental, yuvarlanma direnci düşük ürünlerinde, enerji kaybı ve yakıt tüketimi oldukça azalmıştır. Continental EcoContact 6Q ile G sınıfı lastikler arasında yakıt tüketimi her 1000 KM ‘de yaklaşık 6LT civarında fark ortaya çıkarmaktadır. Yakıt Verimliliği kategorisinde yüksek etiket değerlerine sahip olan Continental EcoContact 6Q, düşük yuvarlanma direnci ile yakıt tüketimini ve doğaya salınan CO2 emisyonu oranını büyük oranda düşürmektedir.