Blog

CUV Araçlar için Yeni Bridgestone Yaz Lastiği Tanıtıldı

CUV Araçlar için Yeni Bridgestone Yaz Lastiği Tanıtıldı 1

Bridgestone Corporation, Şubat 2021’den itibaren Japonya pazarında satışa sunulacak olan yeni Bridgestone Alenza LX100 yaz lastiklerini tanıttı. Bridgestone, SUV araç pazarının büyümeye devam ettiğini; son yıllarda binek otomobillere ve minivanlara alternatif olarak asfaltta kullanıllan crossover (CUV) araçların satışında artış olduğunu belirtti. Japon lastik devi, bundan dolayı bu segmentte lastik portföyünü genişletmeye devam ediyor. Yeni Bridgestone yaz lastiği , Alenza 001 desenine göre konfor seviyesini arttırmak için geliştirildi.

Bridgestone Yaz Lastiği Aşınmışken Dahi Düşük Gürültü Sunuyor

Önceki nesil Bridgestone Dueler H/L 850 ile karşılaştırıldığında, yeni lastiğin yolcu bölmesindeki gürültü seviyesi % 22 oranında azaltıldı. Yeni Bridgestone Alenza LX100 geliştirilirken aynı zamanda aşınmış durumdayken akustik konforu geliştirmek için de çalışıldı. Yeni Bridgestone yaz lastiği %60 oranında aşınmışken %9 oranında daha düşük gürültü seviyesine sahip. Lastik geliştirilirken araştırmalara ayrılan kaynak %5 oranında arttırıldı. Yeni Bridgestone lastiği, bu sayede daha iyi sürüş dengesi ile daha yüksek sürüş konforu sunabiliyor.

Bridgestone Yaz Lastiği Islak Zeminlerde Güvenlik Sağlıyor

Yeni Bridgestone yaz lastiği geliştirilirken gürültüyü azaltmak için 3D Noise Cut Design ve Secret Groove (aşındıkça açılan oluklar) gibi bir dizi teknoloji kullanıldı. Sırt üzerindeki kanalların tasarımı optimize edilerek sürüş konforu arttırıldı. Bridgestone Alenza LX100 özel asimetrik desen tasarımı sayesinde hem ıslak hem kuru zeminlerde yüksek güvenlik sunabiliyor. Lastik dişleri aşındıkça açılan yeni oluklar, suyun en etkili şekilde tahliye edilmesini sağlıyor. Böylece lastik diş derinliği düştüğünde de suda kızaklamaya karşı güvenlik yüksek seviyede kalıyor.

Bridgestone Alenza LX100 Ağır Araçlar için Özel Olarak Güçlendirildi

Bridgestone Alenza LX100, konforun yanında, markanın tüm ürünleri gibi dayanıklılık sunmaya devam ediyor. Japon lastik üreticisinin ürünleri dayanıklı yapıları ile ön plana çıkıyor. Yeni Bridgestone yaz lastiği ise SUV araçlar için özel olarak güçlendirilmiş yapıya sahip. Bridgestone Alenza LX100, 195/80 R15 ile 285/40 R22 arasında 39 ebatta satışa sunulacak ve vergi dâhil fiyatı 19.030 ile 105.270 yen (165-1.015 dolar) arasında değişecek. Bridgestone, lastiğin küresel pazara ve Türkiye pazarına sunulup sunulmayacağı ile ilgili henüz bir açıklama gerçekleştirmedi.