Blog

Falken Azenis ile İlk Yarış Galibiyet Getirdi

Falken Azenis ile İlk Yarış Galibiyet Getirdi 1

Falken Azenis yarış lastikleri ile ilk kez yarışan Max Kruse Racing ,Volkswagen Golf GTI TCR ile bu hafta sonu Nürburgring NLS dayanıklılık serisinde sınıf galibiyetine sahip oldu. Falken , 20 yılı aşkın süredir ; farklı zeminler, farklı viraj tipleri ve çeşitli hava koşullarını deneyimlemeyi sağlayan Nordschleife pistinde lastiklerini geliştiriyor ve test ediyor; aynı zamanda yarışlara katılım sağlıyor. Bu da Nürburgring Pisti yarışlarında ortaya çıkan başarının bir anahtarı olarak görülüyor.

Falken Azenis Farklı Koşullarda Zafer Sağlıyor

Falken Motorsports’tan Stefanie Olbertz: “Müşteriler, Falken’in Nürburgring Pisti için optimize edilmiş yarış lastikleri geliştirirken edindiği önemli miktarda bilgiden faydalanıyor. Bu hafta sonu kuru ve ıslak zeminlerde hem önden çekişli hem de arkadan çekişli otomobiller ile Falken Azenis lastikleri zafere ulaştı. Sonuçlar, lastiklerimizin ne kadar kullanıcı dostu olduğunu gösteriyor. Falken lastikleri, sürücüler ve mühendisler için sürüşü ve kurulumu kolaylaştırıyor.”

Volkswagen Falken’in Nürburgring  Pisti Başarısından Memnun

Max Kruse Racing takımının Volkswagen marka temsilcisi ve başkanı Benjamin Leuchter: “Takım tarafından ilk kez kullanılan Falken lastikleri , rekabet gücümüzü arttırdı ve bize değerli bilgiler / sonuçlar sağladı.”

Falken Azenis yarış lastikleri; farklı bileşikleri ile kuru ve ıslak zeminlerde kullanıma uygunluk sağlıyor. Bu lastikler, artık daha fazla ebatta üretiliyor. Falken Azenis yarış lastikleri , 220 / 620R17 ila 330 / 710R18 arasında değişen ebatlarda sunuluyor.

Falken Azenis Serisi Günlük Kullanım için de Sunuluyor

Falken Azenis yarış lastikleri ile elde edilen teknoloji ve deneyim, günlük kullanım için geliştirilen lastiklerde de kullanılıyor. Spor otomobiller için geliştirilen Falken Azenis FK453 , Nürburgring Pisti üzerinde test edildi. Spor otomobiller için özel olarak geliştirilen Falken yaz lastiği , yüksek yol tutuşu ile sürüş konforunu bir arada sunuyor.