Blog

Kia EV6 için Continental PremiumContact 6 Lastikler Seçildi

Kia EV6 için Continental PremiumContact 6 Lastikler Seçildi 1

Yeni tamamen elektrikli Kia EV6 için orijinal ekipman olarak Continental lastikleri tercih ediliyor. Bu lastiklerden biri de markanın ultra yüksek performans ürünü Continental PremiumContact 6. Bu ürün, yüksek performans sağladığı gibi elektrikli araçlar için zorlu taleplere de karşılık veriyor. Premium lastik üreticisi, bu konudaki kapsamlı uzmanlığına güveniyor.

Continental PremiumContact 6 Hangi Özelliklere Sahip?

Continental PremiumContact 6, hem ıslak hem kuru zeminlerde yüksek performans için özel asimetrik tasarım ile sunuluyor. Premium lastik üreticisinin kauçuk bileşiği teknolojileri, tüm bu yaz koşullarında yüksek yol tutuşu sağlıyor. Lastik, kısa fren mesafeleri sayesinde güvenlik sunuyor. Ultra yüksek performansa sahip Continental yaz lastiği, silika içeren hamuru ile aynı zamanda yüksek kilometre sunuyor. Optimize edilmiş temas yüzeyi ile konforlu sürüş deneyimi sunuyor. Bununla birlikte sportif performanstan ödün vermiyor.

Continental ContiSilent Teknolojisi Nedir?

Kia EV6 için seçilen lastikler, Continental ContiSilent Teknolojisi’ni taşıyor. ContiSilent Teknolojisi, daha konforlu sürüş deneyimi için gürültü seviyesini 9 dB’ye kadar azaltıyor. Continental yaz lastiği iç yüzeyinde yer alan titreşim sönümleyici köpük, titreşim ve gürültüyü absorbe ediyor. Continental PremiumContact 6 lastiklerde de kullanılan bu teknoloji, piyasada bulunan tüm jantlarla uyum sağlıyor. Aynı zamanda kilometre performansından, dayanıklılıktan ve yüksek hızdan hiçbir şekilde ödün verilmiyor. Bu düşük gürültü, içten yanmalı motora sahip elektrikli araçlar için daha fazla önem taşıyor.

Continental PremiumContact 6 Test Sonuçları

Continental PremiumContact 6 test sonuçları da ürünün üstün performansını kanıtlar nitelikte. Premium lastik, Alman ACE Dergisi tarafından gerçekleştirilen test sonucunda “Kesinlikle Tavsiye Edilir” değerlendirmesine sahip oldu. Aynı zamanda Gute Fahrt Dergisi de lastiği “Çok İyi” olarak değerlendirdi. Continental yaz lastiği, AutoBild tarafından da tavsiye edilen lastikler arasında yer aldı. Lastik, Kia EV6 için 255/45 R20 ebadında sunuluyor. Ürün, elektrikli aracın yüksek torkuna karşı dayanıklılık ve yüksek çekiş gücü sağlıyor. Aynı zamanda düşük yuvarlanma direnci ile araç menzili de artıyor.