Blog

Land Rover Defender’da Pirelli Scorpion Zero All Season Lastikler Kullanılacak

Land Rover Defender’da Pirelli Scorpion Zero All Season Lastikler Kullanılacak 1

Pirelli Scorpion Zero All Season, yeni Jaguar Land Rover Defender için orijinal ekipman lastiği olarak kullanılacak. Pirelli ve Land Rover mühendisleri, araca en uygun ürünü geliştirmek için birlikte çalıştı. Testler, dünyanın dört bir yanında zorlu offroad koşullarında gerçekleşti. Pirelli Scorpion Zero All Season, SUV /4×4 araçlara yönelik Ultra Yüksek Performans (UHP) lastiği olarak geliştirildi. Pirelli dört mevsim lastiği, dört mevsim yüksek performans sağlamanın yanı sıra yüksek sürüş konforu sunuyor.

Yenilenen Pirelli Scorpion Zero All Season Daha Fazla Tasarruf Sağlıyor

Land Rover, Defender için A sınıfı yuvarlanma direncine sahip düşük yakıt tüketen lastikler talep etti. İtalyan lastik üreticisi, bu hedefe ulaşmak için 19 ve 20 inç ebatlarındaki “standart” Pirelli Scorpion Zero All Season üzerinde çalıştı. Lastiğin hem arazi kabiliyeti arttırıldı hem de yuvarlanma direnci minimum seviyeye indirildi. Yeni arazi araçları için azaltılmış emisyonlara odaklanan ilk üreticilerden biri olan Land Rover ile çalışmak, Pirelli için bir meydan okumaydı.

Pirelli Scorpion Zero All Season Zorlu Koşullarda Test Edildi

Yeni lastiğin geliştirilmesi sürecinde Pirelli’nin “uyum felsefesi” hayata geçirildi. Yeni bileşik ve yapı ile hem A sınıfı yuvarlanma direnci hem de yüksek arazi ve çim performansı elde edildi. Bir tepede gerçekleştirilen testte lastiğin sabit hızda yukarı tırmanma performansı test edildi. Aynı zamanda çim zeminde dönüşlerde yol tutuşu da değerlendirildi. Land Rover Defender için performans ve verimlilik hedeflerini karşılayabilmek için Pirelli Scorpion Zero All Season lastiklerin omuz ve sırt tasarımında değişiklikler gerçekleştirildi. Böylece; çamurlu, karlı ve çim zeminlerde yol tutuşu güçlendirildi.

Pirelli Dört Mevsim Lastiği için Testler Dünyanın Farklı Bölgelerinde Gerçekleştirildi

Pirelli Scorpion Zero All Season için dış mekan testlerine geçilmeden önce Pirelli’nin Carlisle ve Milan’daki tesislerinde bir dizi iç mekan laboratuvar testleri gerçekleştirildi. Pirelli dört mevsim lastiği için kullanılan test alanlarından biri, Birleşik Krallık’taki Malvern Tepeleri’nde farklı arazi koşullarının yer aldığı 106 kilometrelik Eastnor Kalesi idi. Karlı ve buzlu zemin testleri, Land Rover’ın İsveç’in kuzeyindeki test pistinde; konfor testleri ise İngiltete pistinde gerçekleşti. Yüksek hız ve ıslak zemin testleri; Almanya’da efsanevi Nurburgring Pisti’nde, İspanya’da Applus’ta ve Pirelli’nin Vizzola test pistinde gerçekleştirildi.