Blog

Lastik Basıncı Uzaktan İzlenebilecek

Lastik Basıncı Uzaktan İzlenebilecek 1

Falken ve Dunlop lastiklerinin üreticisi Sumitomo Rubber, lastik basıncı ve sıcaklığını uzaktan izlemeye imkân tanıyan yeni bir tür lastik basınç yönetimi sistemi için testlere başladı. Konsept, Shin-Idemitsu ve grup iştiraki IDEX Auto Japan’ın yanı sıra TripodWorks’teki ortakları ve Dunlop ile gerçekleştirilen ortak bir projenin parçası. Firma, test edilen proje aracılığıyla daha güvenli sürüşü desteklerken toplam verimliliği arttırmayı amaçlıyor. Aynı zamanda bakım süresini ve iş yükünü azaltma, operatör hatasını önleme gibi yönlerden spesifik verimlilik de arttırılıyor.

Uzaktan Lastik Basıncı İzleme için Testler Japon Şehirlerinde Gerçekleşiyor

Test kapsamında uzaktan lastik basıncı ve sıcaklık izleme sistemi, Rakunori araç kiralama işletmesinin bir parçası olarak Shin-Idemitsu tarafından işletilen 30 araca ve “Budget Rent a Car” araç kiralama işi kapsamında IDEX Auto Japan tarafından işletilen 500 araca entegre ediliyor. Projenin sahadaki etkinliğini değerlendirmek için testler, Kyushu Bölgesi’ndeki üç Japon ili olan Fukuoka, Miyazaki ve Kagoshima’da gerçekleştiriliyor.

Lastik Sıcaklık ve Basıncı Bulut Aracılığıyla Takip Edilebilecek

Sumitomo Rubber, her bir lastiğe takılan sensörler sayesinde TPMS tarafından toplanan verilerin dünyanın her tarafından bulut aracılığıyla doğrudan izlenebileceğini söylüyor. Rakunori, aynı zamanda müşterilerinin bir web portalı aracılığıyla lastik verilerini görüntülemesine izin vererek hizmetin genel kalitesini ve konforunu iyileştirmenin çeşitli yollarını değerlendirmek istiyor.