BlogOto Lastik

Maxxis ile Premium Otomobiller İçin Yeni Spor Lastikler

Maxxis ile Premium Otomobiller İçin Yeni Spor Lastikler 1

Tayvan merkezli Maxxis lastik üreticisi, geliştirdiği Maxxis Victra Sport Pro (VSP) adlı yeni spor lastiklerini tanıttı. Bu lastikler özellikle lüks yolcu araçları, premium otomobiller ve crossover araçlar için tasarlanmış olup, şirketin vurguladığı üç ana parametreye odaklanılarak geliştirildi: “kontrol, güvenlik ve sessizlik.” Maxxis Victra Sport Pro lastikleri, sürüş güvenliğinin yanı sıra lastik gürültüsüne de büyük önem verdikleri gerçeği göz önünde bulundurularak, Optim-tech teknolojisi kullanılarak üretildi. Bu teknoloji, gürültüyü daha geniş bir frekans aralığına dağıtarak ve zirve değerlerini azaltarak akustik konforu artırır.

Maxxis Victra Sport Lastik Desen Özellikleri Nasıl?

Maxxis Victra Sport Pro serisi spor lastikleri, üç geniş ve bir dar uzunlamasına oluk deseni içerir ve bu desen, hızlı su tahliyesine imkan tanırken aynı zamanda tüm hava koşullarında kontrolü artırır. Geniş bloklar, omuz bölgelerinin yol tutuş kabiliyetini artırarak viraj alma kararlılığını iyileştirirmekktedir. Lastiğin merkez bölgesine yerleştirilen yeni diş dizilimi ile temas alanı alanını artırarak optimal düzeylerde manevra kabiliyeti ve etkili frenleme sağlar.

Islak Zemin Performansı ile Maxxis Kullanıcılara Ne Sunuyor?

Yeni nesil silika nanopartikülleri geliştirilmiş formuyla lastik bileşiğine eklenmiştir ve Maxxis firması, orijinal ekipman olarak geliştirdiği lastik grubunun ıslak yüzeye temas ettiği yollarda suyu adeta pençe gibi kavradığını ve bu sayede ıslak zeminlerde yol tutuş seviyesini artırdığını özellikle belirtiyor. (lastiğin ıslak frenleme performansının %9 arttığı bildirilmiştir). Ayrıca Maxxis Victra Sport Pro serisi spor lastiğinin temas alanındaki homojen basınç dağılımı, lastik ömrünü ideal düzeylerde artırıyor.