Blog

Otomobiller ve Lastik Jant

Otomobiller ve Lastik Jant 1

Oto Lastik Kampanyaları; Araçlarda kullanılan lastiklerde bir sorun bulunmasa bile ve yıprandığına dair görüntüde bir aşınma belirtisi olmasa da imal edildiği tarihten beş 5 yıl sonraya kadar tam anlamıyla sıhhatli kalabilir. Bunu açıklayan lastik üreticileri ve uzmanlarına göre bir tüm lastikler 5 senede bir değiştirilmelidir. Sıhhatli ve konforlu bir kullanım için lüzumlu olan bu değişimi yapmak lastik kampanyaları sayesinde çok fazla daha basit ve uygun bir biçimde yapabilirisiniz. Bu gibi kampanyaları değerlendirerek dilediğiniz özellikteki ve arzuladığınız marka oto lastikleri satın alabilme imkanına sahip olabilirsiniz.

lastik , jant seçimi

Lastik kampanyaları her devre oldukça çok ürüne çok daha indirimli, ucuz, hesaplı ve kolay bir biçimde ulaşma şansı sağlıyor. Aracınızda takılı lastikleriniz beş seneyi çoktan doldurduysa lastik kampanyaları ile lastiğinizi bir an evvela yenileri ile değiştirin. Lastikler otomobillerin yol ile temasını sağlamaktadır, motor gücünü yola aktarır, yol tutuşunu belirler. Yüzeye gerektiği kadar iyi tutunamayan araç lastikleri sağlıklı sürüşü engellerken en aza indirerek kazaya da neden olabilir. Lastik kampanyaları ile arzuladığınız yol kavrama özelliğine sahip lastiği seçebilirsiniz. İndirimli oto lastiklerini satın alırken dilediğiniz ve size performanslı bir sürüş fırsatı sunacak nitelikleri taşıyıp taşımadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Zira web aracılığı ile lastikleri incelerseniz tüm özelliklerini en ince ayrıntısına kadar değerlendirme imkanına sahip olursunuz. Bundan sonra önemli mevzu doğru lastik tercihinin yapılmasında bilmek gerekenler ve dikkat etmek gereken hususlar. Genel olarak, lastik satın alırken sürdüğünüz taşıtın üretici firması vasıtası ile önerilen ebatı almanız ilk mühim ayrıntıdır. İkinci şekilde, yukarıda da belirtildiği bunun gibi bir lastiğin üretim ve son kullanım tarihi önem taşır. Bu nedenden dolayı sonradan pişman olmamak için oto lastiğin yanağının üzerine yazılmış üretim yılını kontrol etmeniz çok önemlidir. Güven içerisinde bir kullanım için oto lastiklerin ıslak zeminlerde ne kadar sürede durduğu aşırı önemli bir şeydir. Bu sebepten ekonomik durumunuz dahilinde en yüksek süratlerde durma niteliğine sahip lastiği taktırmanız da fayda vardır. Bu durum çekiş performansı şekilde adlandırılır ve AA, A, B olmak üzere 3 üç kıymet ile tanımlanır. AA En iyi çekiş değeridir. Lastik kampanyaları bitmeden fırsatlardan faydalanmanızı tavsiye eder.

Audi Lastik

Hafif alaşımlı alüminyum jant tercihi yaparken hangi konulara dikkat etmek önemlidir? Her şeyden önce alüminyum jantaların aplikasyon uyumluluk tablolarına bakarak incelemek otonuza uygun olup olmadığını kontrol edin ve lastiklerle uygunluğuna da çok dikkat etmeniz gerekir. Otomobiliniz için önerilen teknik özelliklerden değişik olarak seçim yapmamanız sizin yararınıza olacaktır. Alüminyum jantların yanlış montaj yapılması sonucu aracınızın ulaşacağı en yüksek hız, fren aralığı, rot- balans ayarı, yakıt sarfiyatı ve buna benzer değerler için kötü yönde etkiler oluşabilmektedir. Bu yüzden çelik jant alacaksanız, daima vasıtanızın yetkili servisinden teknik olarak bilgilendirme ve yardım almanızı öneririz. Çelik jant kullanımında jantın temizlenmesi mühimdir. Su ile ve kimyasal içerikli ürünler kullanılmadan yumuşak bir fırça sünger yardımıyla çelik jantları temizleyebilirsiniz. Sebep yalnızca su deriz? Nedeni ise metal ve ya solvent içeren temizlik maddeleri ve aşındırıcılar jantın kaplama ve cilasına zarar verir. Jantlarınızı sert maddelerin darbelerinden sakınmanız gerekmektedir ve vasıtanızı park ederken kaldırım kenarlarına veya keskin kenarlı yerlere sürtmemeye çok dikkat edin. Jant üstünde herhangi bir kaynak, talaş kaldırma, boyama, bijon yeri, somun yuvası ve ya göbek deliği büyütme, eksen kaydırma doğrultma vb. uygulamaları yapmamalısınız. Jantlar müstahsil firmalar nedeni ile trafik için izin verilmiş hava şarlarında ve araçların üretildiği şirketler sebebi ile aks ağırlığına göre kontrol edilip satışa çıkarılır. bununla beraber farklı yol şartlarından ve çok fazla yüklenmelerden kaynaklı şekilde otomobilinizin jantlarının ziyan göreceğini unutmamalısınız. Run flat ve takviyelendirilmiş yanak özelliğine sahip lastiklerin jantları darbeler için daha dayanıklı hale getirilerek tasarlanarak üretilmektedir. Şirketimizde 2013 ün en çok satılan jantlarını görerek taşıtınız için uygun olup olamadığını görebilirsiniz. Almak istediğiniz zaman ucuz fiyatlar ve kaliteli ürün satış politikasından yola çıkarak hizmet veriyoruz. Her türlü alüminyum jant modeli web sitemizde mevcut olup ithal, yerli, yabancı, çelik jantlar, krom jantlar vb bulunan geniş ürün çeşitlerimizin içinden otomobiliniz için en müsait olanını montaj yaptırabilirsiniz.