Blog

Pirelli Scorpion ATR 2021 Ford F-150 için Yeniden Tasarlandı

Pirelli Scorpion ATR 2021 Ford F-150 için Yeniden Tasarlandı 1

Özel üretim Pirelli Scorpion ATR, 38 yıldır Amerika’nın en çok satan aracı F-Series’in bir parçası olan yeni Ford F-150 için özel olarak tasarlandı. Pirelli ve Ford 20 yılı aşkın süredir on beşten fazla farklı Ford modeli için işbirliği içerisinde. İki firmanın ortak çalışmaları, Pirelli Scorpion ATR all terrain lastiğinde performansı arttıran tasarım yeniliklerinin ortaya çıkmasında etkili oldu. Bu yeni tasarım, Pirelli Scorpion ailesinin önümüzdeki aylarda satışa sunulacak lastikleri için de temel oluşturuyor.

Yeni Pirelli Scorpion ATR İki Buçuk Yıllık Çalışmanın Ürünü

Pirelli ve Ford mühendisleri, geçtiğimiz iki buçuk yıl boyunca prototip oluşturma, tasarım, simülasyon, test ve modelleme süreçlerini içeren kapsamlı bir çalışma yürüttü. Ortak amaç, Ford’un tüm taleplerini karşılayacak ve araca mükemmel derecede uyum sağlayacak bir ürün tasarlamaktı. Pirelli mühendileri, mükemmel yol tutuş seviyesi ve düşük yuvarlanma direnci sunmak amacıyla F-150 için özel kalıplar hazırladı.

Pirelli Scorpion ATR Ford’un Yüksek Taleplerini Karşılıyor

Ford F-150 için özel olarak geliştirilen Pirelli Scorpion ATR’nin yeni sırt tasarımı, gürültüyü 3 desibele dek azaltıyor. Pirelli teknisyenleri, bu ağır araç için ıslak zeminde yüksek yol tutuşu ve kar performansı sağlamak için özel bir kauçuk bileşiği de geliştirildi. Pirelli, Ford’un zorlu spesifikasyon taleplerini karşılayabilmek için her denemede en gelişmiş simülasyon ve mühendislik teknolojilerini kullandı. İşbirliğine dayalı bu dijital yaklaşım, fiziksel olarak test edilen lastik sayısını azaltırken lastik geliştirme sürecini hızlandırdı ve ürnlerin performansının optimize edilmesini sağladı. 

Pirelli AT Lastiği Yüksek Performans ve Kontrol Sunuyor

Ford F-150 için tasarlanan Pirelli Scorpion ATR iki ebatta sunuluyor:275/60R20 ve 265/70R17. Pirelli Scorpion ATR, İtalyan üreticinin SUV ve hafif ticari araç lastik serisinin bir parçası. Lastik, mükemmel çekiş gücü, aşınmaya karşı geliştirilmiş dayanılılığı ve arttırılmış konfor seviyesi ile öne çıkıyor. Pirelli AT lastiği, çok farklı zemin ve hava koşullarında kontrol ve performansı bir araya getiriyor.