Blog

Shell Yarışları ve CV-R Duyurusu

Shell Yarışları ve CV-R Duyurusu 1

Shell-V-Power-1508x706_c

Shell’in, bu sene dokuzuncu defa organize ettiği Shell Eco-marathon, Rotterdam sokaklarında 3 gün devam eden heyecan dolu yarışlarla geçti. Avrupa’nın 24 ülkeden 183 talebe takımı 1 litre yakıt veya 1kWs enerji ile en fazla mesafeyi kat etmek için emek verdi. talebelerin kendilerinin tasarlayarak ürettiği araçlarla gerçekleştirilen yarışlarda 5 rekor kırıldı. kent konsepti kategorisinde Fransa’dan Polytech Nantes takımı 1 kWs ile 145.7 kilometre mesafe giderek akü beslemeli elektrik kategorisinde yeni bir rekora imza attı. Almanya Offenburg Uygulamalı Bilimler Üniversitesinden Schluchtspecht yarışçıları ise 1 litre akaryakıt ile 315.4 kilometre geçerek rekoru geliştirdi.

2014-Honda-CRV-Release-Date-623x336

Türkiye’ye Yeni Araç

Kullanıcılara sunulduğu 1996 yılından buyana Türkiye’de iyi bir satış yüzdesine sahip olan Honda CR-V, 4.nesliyle Honda şubelerindeki yerini aldı. 2.0 lt benzinli motor seçeneğine sahip olan yeni CR-V, . kategorisine nazaran oldukça çok yeni ayrıcalığı müşterilerine sunuyor. Yeni R-V 2.0’ın Lifestyle modeli 95 bin 700, Executive modeli 104 bin 00, Executive Ekstra Güvenlik Paketi ise 111 bin 500 TL’den satışa sunulur. Üç kanatlı radyatör ızgarası ve ızgaraya doğru uzanan ön arları, Honda’nın yeni “Y” şekilli yüzünü korumaya devam ederken dikey şekilde konumlandırılan arka farlar ilk nesilden (1995) bu ana alışılmış CR-V imzasını taşıyor. Yeni CR-V’deki şık dokunuşlar içinde yenilenen ön tampon, ön LED gündüz farları ve 3 boyutlu tasarımıyla arka LED farları yer alıyor. CR-V’nin kaputunun altındaki üçüncü kuşak CR-V’lerde bulunan ve CO2 emisyonları azaltılacak olarak detaylı olarak yine tasarlanan 2.0-litre i-VTEC benzinli motor, 5 vitesli otomatik şanzıman ile beraber çalışıyor. Yeni CR-V 500 dönemde 155PS güç ve 4300 devirde 192Nm tork üretirken, yapılan iyileştirmelerle ortalama yakıt tüketimi 7.7 lt’ye ve CO2 salınımı a yüzde 7 iyileştirilerek 179 g/km’ye düşürülmüş. Avrupa pazarı için tasarlanan dördüncü nesil CR-V, İngiltere Swindon’daki tesislerde üretilecek. Outback’e Dizel Otomatik Seçeneği Subaru Outback, makyajlanan yüzü ve dizel otomatik seçeneğiyle satışa sunuldu. Outback’in ön görünümünde bazı değişiklikler fark ediliyor. Yeni model, daha şık bir ön ızgara dizaynı, daha büyük sis farları, yeni ön farlar ve yeniden tasarlanmış bir ön tampona sahip. Outback teki en önemli yenilik ise hiç kuşkusuz 6 ileri lineartronic şanzımanı ile bundan böyle Boxer Dizel motor seçeneğinde otomatik vitesli bir alternatife kavuşuyor olması.

Dizel Outback artık, Subaru alışılmışı olan simetrik dört tekerlekten çekişli AWD teknolojisi le beraber uyum içerisinde çalışan 2.0 litrelik turbo dizel Boxer otor’a sahip oldu. 3600 devir/dak.’da 150 hp kuvvet üreten Outback, arşılıklı – Yatay yerleştirilmiş 4 silindirli 2.0 litre turbo dizel motoru sayesinde, düşük çağlerden itibaren tork üretme özelliği le pratik kullanım ve zarif bir hızlanma hissi veriyor. 350 Nm’lik torkunu 1600-2400 dd aralığında sunan Outback, bu sayede düşük çağlerde sağladığı en çok kuvvet ile kolayca yol alabiliyor. Dizel otomatik Outback, 2.5 litrelik benzinli otomatik versiyonu ile 2 litre dizel manüel şanzımanlı versiyonun ortasına, 129 bin 949 TL’ lik bir fiyat ile erişiyor.