BlogOto Lastik

Sumitomo Lastikleri Orijinal Ekipman Ortaklıklarını Güçlendiriyor

Sumitomo Lastikleri Orijinal Ekipman Ortaklıklarını Güçlendiriyor 1

Sumitomo Lastik Endüstrisi, önde gelen otomobil üreticileriyle yeni anlaşmalar imzalayarak orijinal ekipman segmentindeki konumunu sağlamlaştırdığını duyurdu. Bu anlaşmalar kapsamında Sumitomo üç farklı araç modeli için lastik tedarik edecek. Subaru Impreza, Mitsubishi Delica Mini ve Leapmotor C01. Bu stratejik hamle, Sumitomo’nun her bir otomobil üreticisinin özel ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini karşılayan yüksek kaliteli lastikler sağlama konusundaki kararlılığını vurguluyor.

Hangi Araç Dunlop SP Sport Maxx 050 Yaz Lastiği ile Donanacak?

Sumitomo Lastik Endüstrisi, altıncı nesil Subaru Impreza için lastik tedarikçisi olarak seçildi. Dunlop SP Sport Maxx 050 Yüksek Performans lastikleri, kavrama seviyelerinden ödün vermeden gelişmiş yakıt verimliliği sunma yetenekleri nedeniyle bu model için seçilmiştir. Optimize edilmiş sırt deseni, temas alanı boyunca eşit basınç dağılımı sağlayarak hem kuru hem de ıslak yüzeylerde gelişmiş yol tutuş performansı sağlar.

Dunlop Enasave EC300+ Yaz Lastiği Hangi Araçta Yer Alacak?

Mitsubishi Delica Mini, Sumitomo Lastik Endüstrisi tarafından tedarik edilen Dunlop Enasave EC300+ yaz lastiği ile donatılacak. Bu lastikler daha düşük yuvarlanma direnci sunarak yakıt tasarrufu sağlıyor. Ayrıca, daha uzun kullanım ömrüne ve daha iyi sürüş konforuna sahiptirler. 165/60 R15 ebadında mevcut olan Sumitomo ayrıca Japonya pazarında ki Delica Mini sahipleri için iki kış lastiği seçeneği sunuyor: Dunlop Winter Maxx 02 kış lastiği ve Dunlop Winter Maxx 03.

C01 Elektrikli Sedan Dunlop SP Sport Maxx 060 ile Donanacak

Sumitomo Lastik üreticisi, Çinli elektrikli araç girişimi Leapmotor ile bir ortaklık kurdu. Leapmotor’un amiral gemisi elektrikli sedanı Leapmotor C01 için lastik tedarikçisi olarak Sumitomo, Dunlop SP Sport Maxx 060 lastiklerini sağlayacak. Dunlop markasının amiral gemisi modeli olarak bilinen bu lastikler, enerji kaybını azaltmak ve aşınmayı yavaşlatmak için tasarlanmış asimetrik bir sırt desenine sahip ve çevresel sürdürülebilirliğe katkıda bulunuyor. Lastikler yüksek hızlarda bile mükemmel denge ve yol tutuşu sunuyor. Özellikle yanaklar, lastiğin yazılarına daha derin bir siyah renk sağlayan Nano Black teknolojisine sahiptir.