Blog

Triangle Uçak Lastiği Üretim Bölümünü Açıyor

Triangle Uçak Lastiği Üretim Bölümünü Açıyor 1

Triangle lastikleri yönetim kurulu, uçak lastiği üretimine adanmış ayrı bir bölüm oluşturma önerisini onayladı. Çinli üretici tarafından yapılan açıklamaya göre, bu stratejik hamle “şirketin gelişiminde yeni bir aşamaya işaret ediyor. Triangle lastik üreticisi, işlerinin sürekli genişlemesiyle birlikte, yalnızca uçak lastiklerine odaklanacak bağımsız bir bölüm kurmanın gerekliliğini fark etti. Şirket, bu yeni bölümün yeteneklerini geliştireceğine ve genel stratejik planlamasında bu segmentin önemini vurgulayacağına inanmaktadır.

Triangle, Lastik Teknolojisine Nasıl Yatırım Yapıyor?

Triangle, uçak lastiği teknolojisinin geliştirilmesine daha fazla önem veriyor. Bu girişimi desteklemek için şirket, özel bir uçak lastiği araştırma ekibi, kapsamlı bir test laboratuvarı ve bir pilot üretim hattı kurmuştur. Kendini işine adamış ekip, araştırma ve geliştirme çalışmalarında mükemmel sonuçlar elde ederek önemli atılımlar gerçekleştirdi.

Triangle Uçak Lastiği Projesi Çalışmaya Hazır mı?

Proje şu anda geliştirme aşamasında olsa da Triangle, halihazırda küçük partiler halinde pilot uçak lastiği üretimi yapabiliyor. Triangle daha önce de devlete ait Commercial Aircraft Corporation of China (COMAC) için bir araştırma kompleksi kurulmasına katılarak havacılık teknolojisini geliştirme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştu.

Triangle’ın bu hamlesi, diğer Çinli şirketlerin benzer girişimlerini takip ediyor. Kısa bir süre önce Haohua sivil havacılık lastiklerinin deneme üretimine başlamayı planladığını duyurmuş ve Sentury de halihazırda yurt içinde uçak lastiği üretmektedir.