Blog

Volvo Elektrikli Otomobil Serisi için Özel Lastikler Sunuyor

Volvo Elektrikli Otomobil Serisi için Özel Lastikler Sunuyor 1

Volvo Cars tarafından tamamen elektrikli Volvo elektrikli otomobil modelleri,Kuzey ve Orta Avrupa’da tüm yıl boyunca standart olarak kullanılmak üzere Recharge dört mevsim lastikleri ile donatılacak. Volvo tarafından satışa sunulan tüm tamamen elektrikli otomobiller, standart olarak Volvo Recharge lastikler ile birlikte gelecek.

Volvo Elektrikli Otomobil Lastikleri Verimlilik Sağlıyor

Volvo elektrikli otomobil modelleri için sunduğu lastikler ile yılda iki kez lastik değiştirme zorunluluğundan kurtararak müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı ve CO2 emisyonlarını azaltmayı hedefliyor. Volvo Recharge lastikler, A sınıfı enerji verimliliği sağlıyor. Böylece elektrikli otomobiller daha çevre dostu performans sergiliyor. Bu yenilik, Volvo’nun sürdürülebilir ürünler sunma konusunda sektöre liderlik etme arzusuyla uyum sağlıyor.

Volvo Elektrikli Otomobil Lastikleri 4 Mevsim Kullanılıyor

Firmanın sunduğu tamamen elektrikli otomobiller arasında yer alan Volvo XC40, Volvo Recharge lastikler ile enerji tüketimini %8’e kadar azaltabiliyor. Volvo elektrikli otomobil müşterileri, yıl boyu aynı lastik setini kullandıkça alüminyum jant üretimi azalıyor ve bu da iklim için ek bir avantaj getiriyor.

Volvo Cars Sürdürülebilirlik Merkezi başkanı Gisela Blomkvist: “Elektrikli arabalar için lastik yuvarlanma direncini düşük tutmak, tüketim ve menzil üzerinde daha büyük bir etkiye sahip olduğu için geleneksel araçlara göre daha önemlidir. Genellikle yaz lastikleri daha düşük yuvarlanma direncine sahiptir ancak ancak Volvo Recharge ile bunu kış aylarında da sağlıyoruz. Volvo elektrikli otomobil müşterileri ve çevre için net faydalar sunuyoruz.”

Dört Mevsim Lastikleri Kışın Kullanılır mı?

Volvo Recharge lastikler, tamamen elektrikli otomobil ürün serisi Recharge için özel olarak geliştirildi. Bu dört mevsim lastikleri, değişken hava koşullarında mükemmel performans sunuyor. Ancak Volvo, elektrikli otomobiller için sunduğu bu lastiklerin her sürücü için ideal seçenek olmadığını belirtiyor. Volvo, kış koşullarının sert geçtiği; kar yağışı ve buzlanmanın yoğun görüldüğü kesimlerde kış lastiklerinin en güvenli seçenek olduğunu söylüyor.