Blog

Yeni BFGoodrich AT Lastik Tanıtıldı

Yeni BFGoodrich AT Lastik Tanıtıldı 1

BFGoodrich Trail-Terrain T/A lastik deseni, tanıtıldı. Lastik üreticisi, yeni ürünün maceraya hazır olan sürücülere yıl boyunca bu fırsatı sağladığını belirtiyor. Toplamda 46 ebada sahip olan BFGoodrich 4×4 lastiği için ilk etapta bunların %80’i satışa sunuluyor. 1 Eylül’de pazarda yerini alan BFGoodrich AT lastik deseninin ne zaman Türkiye’de olacağı ile ilgili henüz herhangi bir açıklama bulunmuyor.

BFGoodrich AT Lastik Asfalt ve Hafif Arazi Koşulları için Geliştirildi

BFGoodrich marka direktörü Stephen Peters: “Geçtiğimiz on yılda, açık hava rekreasyonundaki büyüme, AWD donanımlı CUV’ler, SUV’ler ve pikaplar için önemli bir talebe yol açtı. Araç üreticileri ve tüketiciler, bir yandan yakıt ekonomisini korurken bir yandan da kendilerine hafif arazi koşullarında sürüş kabiliyeti veren araçlar talep ediyor. BFGoodrich Trail-Terrain T/A, mevcut portföyümüzdeki bir boşluğu dolduruyor. AT lastik; hafif arazi koşullarında macera kabiliyeti ile yol odaklı performans isteyen bu tüketiciler için özel olarak üretildi.”

BFGoodrich Trail-Terrain T/A ile Konfor ve Dayanıklılık Bir Arada

Marka, BFGoodrich Trail-Terrain T/A deseninin ortalama bir günlük sürüş için geliştirilmediğini belirtiyor. Yeni BFGoodrich AT lastik, ara sıra; çakıllı ve taşlı yollarda kullanıma karşı dayanıklılık; ufalanma ve ufalanma ve yırtılmaya karşı direnç gösterecek şekilde tasarlandı. Lastiğin tırtıklı omuz tasarımı, asfaltta gürültüyü arttırmadan yumuşak toprak zeminlerde çekiş gücünü optimize edecek şekilde tasarlandı.

BFGoodrich AT Lastik Kışın Kullanılır mı?

Yeni BFGoodrich Trail-Terrain T/A, aynı zamanda sıcaklık aşağı düştükten sonra da yüksek çekiş gücü sağlamaya devam ediyor. Lastik üzerindeki tam derinlikteki 3 boyutlu kılcallar, karlı zeminlerde lastik ömrü boyunca yüksek yol tutuşu sağlıyor. Yeni BFGoodrich AT lastik, sert kış şartlarında kullanılabileceğini gösteren 3PMSF (3 zirveli dağ kar tanesi) işaretlemesini yanak bölgesi üzerinde taşıyor. Marka, ister bisiklet parkuruna ister kayak pistine gidiyor olun; yeni lastiğin maceraya hazır olduğunu söylüyor.

BFGoodrich Lastikleri Nasıl Performans Sergiliyor?

ABD menşeili lastik markası BFGoodrich, sektörde 150 yılı aşkın tecrübeye sahiptir. Bugün Michelin bünyesinde faaliyet gösteren marka; binek otomobiller, 4×4 / SUV’ler ve hafif ticari araçlar için premium lastikler sunmaktadır. BFGoodrich 4×4 lastikleri, sektör içerisinde özellikle öne çıkmıştır. Marka, arazi lastikleri alanında uzmanlaşmıştır. Üstün performanslı ve dayanıklı BFGoodrich AT lastik ve MT lastik desenleri, Türkiye’de de satışa sunulmaktadır. Markanın BF Goodrich Mud Terrain T/A KM3 lastiği, en iyi mud terrain lastikler arasında yer almaktadır. All terrain lastik olarak ise BF Goodrich All Terrain T/A KO2, farklı zemin koşullarında sunduğu yüksek çekiş gücü ile öne çıkmaktadır.