Blog

Yokohama BMW’nin Motorsporları Takımına Lastik Tedarik Edecek

Yokohama BMW’nin Motorsporları Takımına Lastik Tedarik Edecek 1

Yokohama, BMW’nin motor sporları takımı olan Walkenhorst Motorsport ile partnerlik anlaşması imzaladıklarını duyurdu. Bu anlaşma kapsamında; Yokohama, Walkenhorst Motorsport’a önümüzdeki yıl 49. Nürburgring 24 Saat Dayanıklılık Yarışında (ADAC TOTAL 24h-Rennen) ve 2021 Nürburgring Dayanıklılık Serisi’nin (NLS) dokuz yarışında yarışacak üç BMW M6 GT3 için lastik tedarik edecek. Kuru pist koşulları için Yokohama Advan A005, ıslak zeminler için ise Advan A006 lastikleri sunulacak.

BMW 2020 Sezonunda Yokohama ile Başarı Elde Etti

Yokohama, 2020 sezonunda da Walkenhorst Motorsport’un sponsoruydu. Takımın NLS serisinde en üst seviye SP9 Pro sınıfında yarışan 34 numaralı BMW M6 GT3, beş yarışta baskın performans sergileyerek sınıf şampiyonluğunu kazandı. Yokohama, dünyanın en zorlu parkuru olarak kabul edilen Nürburgring 24 Saat Dayanıklılık Yarışı’nda da ekibe destek verdi.

Motorsporları Lastik Geliştirme Sürecine Katkıda Bulunuyor

Yokohama’nın Grand Design 2020 (GD2020) isimli orta vadeli yönetim planında özetlenen teknoloji stratejisine göre; motor sporları faaliyetlerine katılım, şirketin yeni lastik teknolojileri geliştirmede öncü olma çabasında hayati rol oynuyor.

Dünya Çapındaki Motorsporları Serileri Yokohama Tarafından Destekleniyor

Yokohama, stratejisine bağlı kalarak Japonya’da ve dünyanın dört bir yanında Formula yarışlarından, touring otomobil serilerine, rallilerden offroad sporlarına dek çok sayıda seriye destek veriyor. Japon lastik devi, dünya çapında motor sporlarını teşvik etme çalışmalarının bir parçası olarak çok çeşitli yarış kategorilerindeki ekipleri aktif olarak destekliyor. Yokohama, en üst düzey lastik teknolojileri için arayışına devam ederken motor sporlarında da aktif olarak yer almaya devam edeceğini belirtiyor.