BlogOto Lastik

Falken Azenis RS820 UUHP Lastikleri ile Performans Yükseliyor

Falken Azenis RS820 UUHP Lastikleri ile Performans Yükseliyor 1

Falken lastikleri Avrupa, firmanın ürettiği Avrupa pazarında Ultra-Ultra-Yüksek Performans segmentine girişini simgeleyen ve çığır açan Falken Azenis RS820 UUHP lastiklerini piyasaya sürdü. Bu süper otombiller için oldukça uygun olan lastikler, Falken fabrikalarının Nürburgring’deki kuvvetli yarış organizasyonlarında elde ettiği test ve deneyimlerinden yararlanılarak titizlikle üretilmiştir.

Tasarımıyla Falken Azenis RS820 UUHP Neler Sağlayacak?

Yirmi yılı aşkın Nürburgring yarış uzmanlığından yararlanan Falken’in geliştirme ekibi, ana şirket Sumitomo ile gelişmiş teknolojilerini Azenis RS820’ye entegre etti. Bu lastikler Porsche 911, Audi R8, Aston Martin Vantage, BMW M5, Cupra Formentor ve Mercedes-Benz AMG GT gibi bir dizi yüksek performanslı araç için tasarlanmıştır. Falken Azenis RS820 sportif lastik, etkili su dağılımı için dört uzunlamasına kanala sahip asimetrik bir sırt tasarımına sahiptir ve suda kızaklama riskini minimum seviyelere indirir. Kuru zemin üzerinde yolla teması güçlendirir, optimize edilmiş omuz tasarımı ve hızlanma sırasında kavrama ve stabiliteyi artırır. Ek olarak, motor sporlarından alınan aramid liflerle güçlendirilmiş yapı, eşit basınç dağılımı sağlar ve güvenliği artırır. Kauçuğa entegre kimyasal karışımlar sırt bloklarını güçlendirerek çeşitli hava ve yol koşullarında güvenilir viraj almayı sağlar.

Teknolojik Özellikleri ile Falken Azenis RS820 UUHP Nasıl?

Spor otomobil lastiği segmentlerinde ağırlığın önemini ele almak için Falken mühendisleri hem gövde hem de bileşik ağırlığını azalttı. Patentli 4D Nano teknolojisi, simülasyonlar yoluyla kauçuk bileşik özelliklerini değiştirerek aşınma direncini ve dayanıklılığı artırmada önemli bir rol oynamıştır. Avrupa derecelendirme sisteminin değerlendirmesi beklemede olsa da ilk göstergeler ıslak yol tutuş için “A”, verimlilik için “C” ve gürültü seviyeleri için “B” derecelendirmesinin yapıldığını gösteriyor.