Blog

Bridgestone General Motors Tarafından 19. Kez Ödüllendirildi

Bridgestone General Motors Tarafından 19. Kez Ödüllendirildi 1

General Motors, Yılın Tedarikçisi Ödülü kazananlarını açıkladı. Japon premium lastik üreticisi Bridgestone, 29 yılda 19. kez bu ödülün sahibi oldu. Aynı zamanda bu yıl 6. kez art arda ödülü kazandı. Bu ödül ile geçtiğimiz yıl GM müşterilerine yüksek kaliteli bileşen ve yenilikçi teknoloji sunan tedarikçiler takdir edildi. Ödül kazanan markalar, 22 Haziran 2021’de GM Tedarikçi İş Toplantısı sırasında açıklandı.

Bridgestone Müşteriler için Değer Sağlıyor

Premium lastik üreticisi Bridgestone’un Kuzey Amerika orijinal ekipman lastikleri departmanı başkanı Shannon Quinn: “Sosyal değer ve müşterilerimiz için değer sağlamak, işimizin merkezinde yer alıyor. Bu ödül ile uzun süreli ortağımız General Motors da dâhil olmak üzere müşterilerimize mutlak en iyi ürünleri ve çözümleri sunmak için çalışan ekip arkadaşlarımızın sıkı çalışması ve özverisi takdir ediliyor. Takdir edilmekten memnunuz; performans ve inovasyonun en ileri noktasında kalmak için geleceği dört gözle bekliyoruz.”

General Motors Beklentileri Aşan Tedarikçileri Ödüllendiriyor

Bu yıl 29. kez dağıtılan General Motors Yılın Tedarikçisi Ödülleri, 16 farklı ülkeden 122 farklı tedarikçiye verildi. GM, bu ödül ile yüksek kaliteli bileşenler ve yenilikçi teknolojiler sağlayarak beklentilerin ötesine geçen tedarikçileri ödüllendiriyor. GM Küresel Satın Alma ve Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı Shilpan Amin, sıfır kaza ve sıfır emisyon hedefiyle hareket ettiklerini ve bu misyona ulaşmada katkı sağlayan tedarikçilerle gurur duyduğunu belirtti. Bu zorlu senede premium lastik üreticisi Bridgestone gibi GM tedarkçilerinin özveri gösterdiğini ve dayanıklılık sağladığını söyledi.

Bridgestone Lastikleri Hakkında

Premium lastik üreticisi Bridgestone, 1 Mart 1931’de kurulmuştur. Markanın kurucusu Shojiro Ishibashi ise kauçuk üretimi yapmaya 1906 yılında başlamıştır. Motorlu araçların önemini fark eden Ishıbashi, Japon’yada bulunmayan lastik endüstrisine adım atmıştır. Bridgestone, küresel çapta üstün performansa sahip lastikleri ile ön plana çıkmaktadır. Marka, dünyanın en büyük iki lastik üreticisi içerisinde yer almaktadır. Türkiye’de Brisa çatısı altında üretilen Bridgestone lastikler, dayanıklı yapıları ve yüksek yol tutuş performansları ile öne çıkmaktadır. Bridgestone lastiklerin dayanıklı yapısı, Türkiye yol koşullarına uyumlu olmalarını sağlamaktadır.