Blog

Yeni Nesil Dört Mevsim Lastiği Lassa Multiways 2 Satışta

Yeni Nesil Dört Mevsim Lastiği Lassa Multiways 2 Satışta 1

Lassa Multiways 2, Brisa tarafından yakın zamanda pazara sunuldu. Ondan kısa bir süre önce ise CUV araçlar için kış lastiği Lassa Competus Winter 2+ satışa sunulmuştu. Yeni Lassa 4 mevsim lastik ise kompakt ve orta boy otomobiller için geliştirildi.

Lassa Multiways 2 Daha İyi Yol Tutuşu Sağlıyor

Yeni Lassa Multiways 2, 2018 yılında piyasaya sunulan Multiways deseninin devamı olma niteliği taşıyor. Şirket, yeni lastiğin daha geniş temas yüzeyi sayesinde özellikle kuru zeminlerde daha iyi yol tutuş performansı sağladığını belirtiyor. V şeklindeki desene sahip yeni yönlü Lassa 4 mevsim lastik, sulu kar ve suyun etkili bir şekilde tahliye edilmesini sağlıyor. Böylece suda kızaklamaya karşı dayanıklılığı arttırıyor.

Lassa Multiways 2 Dört Mevsim Lastiği Kışın Kullanılır mı?

Lassa Multiways 2, yanak kısmında 3PMSF (3 Tepeli Dağ Kar Tanesi) ve M+S işaretlemelerini taşıyor. Lastiklerde M+S ürünün diş yapısının çamurlu ve karlı zeminlerde sürüşe uygun olduğunu gösteriyor. Kış performansı için çok daha önemli olan 3PMSF ise lastiğin karlı zeminlerde, 0 derece altı sıcaklıklarda test edilerek onay aldığını belirtiyor. Lassa 4 mevsim lastik, bu sayede kış lastiği uygulaması sırasında kullanım için de uygun. Kışlık lastik yönetmeliği kapsamında; uygulama sırasında kullanılacak lastiklerin yanak bölgesinde bu iki işaretlemeden birinin yer alması yeterli. Bununla birlikte; kış koşullarında yüksek güvenlik için 3PMSF işaretlemesi bulunan lastiklerin alınması tavsiye ediliyor. Lassa Multiways 2, özel bileşiği ile kış koşullarında iyi yol tutuşu sağlarken yaz aylarında sıcak koşullara karşı da dayanıklı.

Lassa Multiways 2 Test Sonuçları

Yeni Lassa Multiways 2 bağımsız test kuruluşu TÜV SÜD tarafından test edildi. Testler sonucunda yeni Lassa 4 mevsim lastik; kilometre ömrü, ıslak ve kuru zeminde frenleme, yağmurlu havalarda viraj dengesi gibi bir dizi parametrede rakiplerinden daha iyi performans gösterdi.

Lassa Multiways 2 Fiyatları

Lassa Multiways 2 fiyatları, lastik ebatlarına göre değişkenlik gösteriyor. 26 Ekim 2021 itibarıyla bu fiyatlar, 527-1781 TL (155/65R14 79T XL ve 225/55R18 98V ebatları) arasında seyrediyor. Bununla birlikte; ilerleyen tarihte Lassa 4 mevsim lastik fiyatları artış gösterebilir. Döviz kurlarının artmasıyla birlikte yüksek teknoloji ve karmaşık kimyasal hammaddeler kullanılarak üretilen otomobil lastikleri için fiyat artışı olması bekleniyor. Bu ürünler, online lastik satış platformları üzerinden mağazalara göre daha uygun fiyatlar ile satın alınabiliyor. Fiziksel bayiler için gereken maliyetten tasarruf, sürümden elde edilen kâr gibi etkenler daha ucuz Lassa lastik fiyatları ile satış yapabilmeyi sağlıyor.