Blog

Yokohama Off-Road Lastik Faaliyetlerini Tek Çatı Altında Toplayacak

Yokohama Off-Road Lastik Faaliyetlerini Tek Çatı Altında Toplayacak 1

Japon premium lastik üreticisi Yokohama, çeşitli offroad lastikler alanındaki çeşitli firmalarını tek bir isim altında birleştireceğini duyurdu. Bu birleşme, Yokohama’nın dört yıl önce satın aldığı Alliance Tire Group (ATG) ve şirketin dünya çapındaki diğer off-the-road (OTR) lastik işletmelerini de içeriyor.

Yokohama Off-Highway Tyres Küresel Ölçekte Çalışacak

Firma, Yokohama Off-Highway Tyres adlı yeni kuruluşun Tokyo, Boston, Amsterdam ve Mumbai arasında dağıtılan bir liderlik ekibiyle küresel bir ayak izine sahip olacağını söylüyor. Yokohama, mevcut orta vadeli yönetim planı Grand Design 2020’de (GD2020) kuruluşunun ikinci yüzyılında ticari lastikleri büyümenin önemli ayağı olarak konumlandıracağını ve yol dışı lastiklerin bunun için itici güç olacağını açıklıyor. Bu yaklaşım, orta vadeli plan içerisindeki ticari lastik stratejisini tanımlıyor.

Yokohama Off Road Lastikleri Alanında Rekabetçiliğini Güçlendiriyor

Yokohama, küçük forklift lastiklerinden ultra büyük ROTR (radyal arazi) lastiklere kadar tüm arazi ürünlerini bir arada sunan birleşik bir şirketin pazarda maliyet açısından rekabetçi kalmasına yardımcı olacağını umuyor. Konsolidasyon sürecinin ilk adımı olarak Yokohama Lastikleri’nin ABD’deki OTR lastik firması, 1 Ocak 2021’de Alliance Tire Americas Inc. (ATA) ile birleştirilecek. Yeni firma, Yokohama Off-Highway Tyres America olarak adlandırılacak. Dünyanın geri kalanı için entegrasyon planlamaları ise henüz sonuçlandırılmadı.