Blog

Yeni Continental Kamyon Lastikleri Tanıtıldı

Yeni Continental Kamyon Lastikleri Tanıtıldı 1

Continental kamyon lastikleri serisi EcoPlus’a yeni ürünler ekliyor. Continental Conti EcoPlus HD3+ ve HS3+ filo operatörleri ve ticari araçlar için geliştirildi. Continental Conti EcoPlus HS3+ ön aks için tasarlanmışken HD3+ çeker lastik seçeneği olarak sunuluyor. Temmuz’da şirketin portföyüne eklenecek olan lastikler, 315/70 22.5 ebadında mevcut olacak ve Ekim ayında daha fazla ebat eklenecek.

Continental Kamyon Lastikleri Tasarruf Sağlıyor

Yenilenen sırt tasarımı ve bileşiğe sahip Continental kamyon lastikleri ile yuvarlanma direnci ve dolayısıyla yakıt tüketimi azalıyor. Önceki seriye göre; Continental Conti EcoPlus HS3+ %7, HD3+ ise %12 oranında daha düşük yuvarlanma direncine sahip. Continental’in otobüs ve kamyon lastikleri geliştirme başkanı Hinnerk Kaiser, ürün grubu güncellemesiyle bu lastik serisinin dayanıklılık, sağlamlık ve kilometre performansınının daha da ileri taşındığını söylüyor.

Continental Conti EcoPlus Serisi Genişliyor

Continental Conti EcoPlus HS3+ ve Conti EcoPlus HD3+ lastiklerin yanak ve topuk bölgesindeki deformasyonu daha da azaltmaya yarayan materyal de yuvarlanma direncinin düşmesi üzerine etkili oluyor. Alman lastik devi, Continental Conti EcoPlus HD3+ ve HS3+ desenlerinin yanı sıra; önümüzdeki yıl aynı seri içerisinde HT3+ desenini sunmaya hazırlanıyor. Bu Continental kamyon lastiği ise treyler aks için geliştiriliyor.

Continental Lastikleri Hakkında

Dünyanın en büyük lastik üreticileri arasında yer alan Continental, aynı zamanda bir teknoloji firması. Continental lastikler, Alman teknolojisi ile geliştiriliyor. Premium lastik üreticisi, yüksek yol tutuşu ve kısa fren mesafelerine sahip konforlu lastikleri ile öne çıkıyor. Continental kamyon lastikleri ile birlikte binek araç, SUV / 4×4, arazi lastikleri, iş makinası lastikleri gibi çeşitli alanlarda üretim gerçekleştiriyor. Ar-Ge alanına yaptığı yatırımlar ile bugün Continental, en büyük 3 lastik üreticisi içerisinde yer alıyor. Yeni Conti Eco Plus HD3+ ve HS3+ lastikler, Conti Eco Plus HD3 ve HS3 lastiklerin bir devamı olma niteliği taşıyor.

Continental Lastikleri Tarihçe

Continental, 1871 yılında Almanya’nın Hannover kentinde kurulmuştur. Firmanın ilk ismi Continental-Caoutchouc- und Gutta-Percha Compagnie’dir. Alman premium lastik üreticisi, dünyanın dört bir yanında üretim ve Ar-Ge merkezlerine sahiptir. Continental’im lastik testi pisti ve araştırma tesisinin bulunduğu Contidrom’da 1000’in üzerinde mühendis, bilim insanı ve tasarımcı çalışmaktadır.