Blog

Bridgestone

Bridgestone 1

Birçok ülkede üretim ve pazarlaması yapılmakta olan Bridgestone, sahip bulunduğu 135 bin personeli ve 150 ülkedeki ofisleriyle piyasanın kuvvetli ve başarılı isimleri sıralamasında ilk sıralardaki yerini muhafaza etmektedir. Elbette bu günkü başarısına ulaşması bir tesadüf sonucu değildir. Bridgestone, yaptığı mantıklı yatırımlar, akıllı hamleler ve özverili çalışma düzeni ile bu başarıyı hak ettiğini tüm dünyaya kanıtlamış bir firmadır. Bir çok aşırı sektörde hizmet vermekte olan başarılı firmaların yaptığının tersine Bridgestone, geçen yıllar boyunca üretim kalitesinde düşüş yada stabilite yakalamak yerine, her süre daha da iyisini üretebilmek için çok fazla önemli AR-GE yatırımları yapmaktadır.

Japonya’da 1930 yılında başlamakta olan Bridgestone lastiklerinin başarı dolu hikayesi, ilk imalathanelerinden çağımızda dünyaya dağılmış durumda olan üretim tesislerine dek uzun bir yol kat etmiştir. Bridgestone’u bu kadar büyüten en ciddi etkin teknoloji ve sektörel AR-GE yatırımlarına verdiği ciddiyet ve gösterdiği özendir.

Bridgestone's Air Free concept tire at the 2014 Paris Motor Show.

Oto lastik sektöründe bir aşırı firmada kullanılmakta olan bazı ortak nitelik denetim sistemleri vardır ki bunların çoğu Bridgestone’un dünya teknolojilerine katkıları yardımıyla hazırlanmıştır. Bridgestone’u ayrıcalıklı kılan etkenlerin başında yaptığı yenilikçi yatırımların ve AR-GE çalışmalarının birçok firmada bulunduğu gibi sadece maliyetleri düşürerek daha çok fazla para kazanmak değil, insan hayatına ve güvenliğin arttırılabilmesi amacıyla yapılır olmasıdır. Güvenlik kadar ciddi olan bir öteki etkin ise, standart oto lastiklerde kullanılan maddelerin doğaya vermekte olduğu zararı en üye indirgeyebilmek ve doğa dostu oto lastik modelleri üretebilmektir.

Dünyayı kasıp kavuran, heyecan ve adrenalin dolu yarış serisi olan Formula 1 yarışlarında 2000 yılından 2007 yılına kadar dünya şampiyonunun lastik tedarikçisi ünvanıyla bilinmekte olan Bridgestone, 2007 yılından 2011 yılına kadar FıA Formula 1 Dünya şampiyonaları boyunca yarışçıların tek lastik tedarikçisi şekilde adını Formula 1 dünyasına altın harflerle yazdırmıştır. Kalitesi ile adını tüm dünyaya duyurmanın en mükemmel yolu olarak gördüğü Formula 1 yarışları boyunca edindiği bilgi ve verileri çok fazla iyi bir değerlendirme ve analiz ekibinin çalışmalarının ardından AR-GE çalışmalarında değerlendiren Bridgestone, zamanımızda bu veriler aracılığı ile dünyanın en kaliteli ve dayanıklı, performans ve güvenliği bir arada sunabilen oto lastik üretimlerini gerçekleştirmektedir.

bridgestone lastikler

1989 yılında ülkemizin ekonomik gurur Sabancı Grubu ile oto lastik üretimine memleketimizde de başlayan Bridgestone, Lassa markalı oto lastiklerini 1997 yılına dek 196 bin metrekarelik bir tesiste üretim yaptıktan sonra yeni yatırımlar yaparak 260 bin metrekarelik çok fazla önemli bir üretim kapasitesine sahip olan yeni tesisinde üretime geçmiştir. ülkemizde BRiSA ismi ile bilinmekte olan Bridgestone ve Lassa işbirliği kapsamında üretilen oto lastikler dünya standartlarındaki Bridgestone kalitesini memleketimizde de sunmaktadır.

Gerek istihdam olanakları, gerek müşteri memnuniyeti ve güvenliğine verdiği önemle Brisa bu gün dünya çapında satışa sunulmaktadır. yekün kalite yönetimi sertifikaları ve başarı ödülleri ile kalitesini açıkça ortaya koyan Brisa ürünleri ile siz de güvenli bir yolculuk yapabilirsiniz.