Blog

Continental

Continental 1

continental

Dünya çapında iş disiplini deyince Almanya akla gelen ilk isimdir. Bu disiplin sayesinde üretim tesislerinde ve hizmet sektöründe başarısını aleni ortaya koyan Almanya, oldukça çok ticari alanda başarıyı da yakalamıştır. Continental ise bu disiplinin üretim ve satış-uygulama alanlarında benimsenerek profesyonelliğin ve kalitenin dünya çapında yakalandığı lastik üretim markası şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Günümüzün en büyük otomobil üreticileri vasıtası ile da kabul gören bir konudur Continental lastiklerinin kalite konusundaki başarısı. Bu üreticilerin birçoğu en gözde modellerinde araçlarının aerodinamiğine uygun olarak varsayılan lastik tercihi şekilde Continental’i seçmektedir. yurdumuzda bilinçsizlikten ötürü yapılmakta olan bir yanlış vardır ki bu da tam olarak varsayılan oto lastiklerinin ucuz olması itibarı ile seçildiğinin düşünülmesidir. zamanımızda ayrı iki firmanın, aynı ebatlardaki lastiklerinde dahi model ve özellik farklılıkları gözlemlenmektedir ki bu farklılıklar direkt vasıtaların ağırlık ve yolları hakkında konulardan etkilenmektedir. nedeni ise lastik seçimi hadi şu marka olsun diyerek yapılan bir seçim değil, vasıta üretilirken tabi tutulduğu testler sonucunda maksimum performansı verebilen markanın seçilmesiyle yapılmaktadır.

continental-lastik

Continental lastkileri geniş bir ürün yelpazesine sahip olmakla beraber lastik fiyatları yurt ve şehir bazında değişiklik gösterebilmektedir. Mevsimlik lastikler olan kış lastikleri ve yaz lastiklerinin satış fiyatları, dört mevsim kullanıma olanak tanıyan ve daha çok Akdeniz ve Ege kıyılarındaki şehirlere hitap etmekte olan lastik tiplerinden daha uygundur.

üretim ağı boyunca türlü özelliklerle donatılmakta olan Continental lastikleri, dünya çapında başarıları ile ünlenmişlerdir. Continental Premium Contact serisinin yüksek performansında en büyük katkı payı araç hızlandıkça daralma ve yavaşladıkça genişleme niteliği göstererek manevra kabiliyeti artışı ve tepkime süresi kısalığı sağlama özelliklerine aittir. Continental lastik fiyatları hesaplı olmasına karşın bazen zaman daha da ucuzunu ararsınız ki böyle durumlar ilk etapta aile ekonominiz için mantıklı görünse de uzun vadeli ve güvenliğin ön planda bulunduğu bir kazanç sürecini göz önünde bulundurduğunuz zaman ne yazık ki göze alınmaması gereken bir risk şekilde karşınıza çıkmaktadır. Bu durumun en basit örneği müstahsil kuruluşların aracınızın en çok performansı ve en güvenli sürüşü sunabilmesi için Continental’i seçmiş olması mecburiyetinde sonraki beş yıllık süreçte anormal durumlar dışında lastiklerinizden yana herhangi bir problem yaşanmayacağını belirtebiliyor olmalarıdır.