Blog

Kumho ve Hankook Lastikleri Red Dot Ödülü Aldı

Kumho ve Hankook Lastikleri Red Dot Ödülü Aldı 1

Lastik kategorisinde Red Dot tasarım ödüllerinin sahibi; Güney Koreli iki lastik üreticisi Hankook ve Kumho oldu. 1955’ten beri Almanya’da Zentrum Nordrhein Westfalen (DZNW) tarafından düzenlenen Red Dot Tasarım Ödülü kapsamında; katılımcılar “ürün, iletişim ve konsept” kategorilerinde değerlendiriliyor. Lastik ödülleri ; inovasyon, işlevsellik, dayanıklılık ve ekolojik uyumluluk da dâhil olmak üzere birçok kategoride yüksek tasarım kalitesine sahip ürünlere verildi. Değerlendirme aşamasında lastik tasarımı ve işlevsellik baz alındı.

Lastik Ödülleri Yenilik Sunan Ürünlere Verildi

Hankook markasına lastik ödülleri farklı kategorilerde üstün performans sunan ürünleri için takdim edildi. Red Dot tarafından ödüllendirilen Hankook lastikleri arasında all terrain lastiği Dynapro AT 2, mud terrain lastiği Dynapro MT 2 ve kış lastiği I*Pike RS2 yer alıyor. Lastik tasarımı , lastiklerin kullanılacağı hava ve zemin koşullarına göre değişkenlik gösteriyor. Hankook markasının tasarım ve geliştirme laboratuvarının başkan yardımcısı Jimmy Kwon: “Başarımızın tanınmasından gurur duyuyoruz. Teknolojik gelişmeler lastiklerimizdeki yenilik ve tasarım kalitesine olan bağlılığımızı sağlamlaştırdı. Yenilikçi teknolojilerimizi geliştirmeye ve lastikler için tasarım yeniliklerine öncülük etmeye devam edeceğiz.”

Hankook’un 3 Farklı Lastik Tasarımı Ödül Aldı

Red Dot tarafından ödüllendirilen Hankook Dynapro AT 2 , çok yönlü oluk ve kılcalları ile hem arazide hem de asfalt yollarda yüksek performans ve konfor sağlıyor. Dynapro MT 2 ise yanaklarla entegre omuz dizaynı ve özel “Terrain Strike” lastik tasarımı ile arazi koşulları için özel olarak geliştirildi. Hankook markasına ait ödüllü lastikler arasında yer alan son desen ise I * Pike RS2. Tasarım ödülüne layık görülen bu kış lastiği, sırtında en zorlu kış koşullarında yüksek çekiş gücü sağlayan çok yönlü çiviler bulunduruyor.

Red Dot Kumho Kış Lastiğini Ödüllendirdi

Kumho Solus 4S HA32 ise buzlu ve karlı zeminlerde daha iyi çekiş gücü sağlamak için özel olarak formüle edilmiş lastik bileşiğine sahip. Buna ek olarak; özel yönlü lastik tasarımı kuru ve ıslak zeminlerde de yüksek yol tutuşu sağlıyor. Lastik ödülleri , tasarımı ile yüksek performans sergileyen ürünlere veriliyor. Kumho Solus 4S HA32 aynı zamanda ışık açısında bağlı olarak değişen hologram dizaynına sahip bir lastik yanağına da sahip. Kumho Lastikleri Ar-Ge bölümü başkanı Jung Il-taik: ” Red Dot tarafından ödüllendirilmek şirketimiz için bir gurur. Kaliteli ürünler sunmak için çalışıyoruz ve HA32’nin alternatiflerin ötesinde benzersiz bir değer sunduğuna inanıyoruz.”