Blog

Oto Lastikler

Oto Lastikler 1

dunlop lastik

Oto lastik endüstrisi memleketimizde çeşitli iklimlerin aynı anda yaşanabiliyor oluşu sebebi ile ayrıcalıklı alt kategorilerinde beraber bir hareketlilik göstermektedir. Bir aşırı ülkede stabil hava şartları itibariyle tek tip lastiklere yoğun talep olurken, ülkemizde türlü lastik modelleri ve lastik tiplerine talep olmaktadır.

Ege ve Akdeniz kıyılarındaki illerimizde yaz kış kullanılabilir durumda olan dayanıklılık ve performansın ön planda olduğu oto lastikler tercih edilirken, Marmara ve iç Anadolu bölgelerinde yer piyasa illerde yaz lastiği ve kış lastiği tercih edilerek daha güvenli bir sürüş önce gözetilmektedir.

Lastikler için kullanılacakları bölgelere göre belirli standartlar getirilmiş ve bunların bir bölümü devlet kontrolü altında mecburi kılınmıştır. Desen yapısı ile oto lastiklerin nerdeyse hepsi değişik özelliklere sahiptirler. özellikle kılcal kanal sayıları ve silika oranı yüksek olan kış lastikleri yağmurda ve karda en güvenli biçimde ilerleyebilmeniz için tasarlanmışlardır. Dört mevsim kullanılabilen lastikler kış şartlarını sert geçirmeyen ve kar yağışının görülmediği illerde, güvenli bir sürüşün yanı dizi dayanıklılığı da sunabilmeleri itibariyle tercih edilmektedirler.

lastik

Her ne kadar kabullenmek istemesek de, bu gün dahi hayatımızdaki oldukça çok etkin ve faktör naturel koşullardan etkilenerek biçimlenmektedir. Elbette bu etkenler araçlarında performans kaybı yaşayan şahısların periyodik bakım sonrasında istedikleri performansı elde etmeleri ile aralarındaki tek mani lastikleri olduğunda yapacakları seçimleri de direk etkilemektedir. Bu etkenlerin bilincinde olan otomotiv piyasası de aynı şekilde ihtiyaçları organik koşullara göre hesaplayarak stoklarını düzenlemektedirler. Stok sistemli çalışmakta olan oto lastik servisleri tüketiciler için yoğun şekilde ucuz fiyat metodları sunabilmektedir. bilhassa izmir şuurlu oto lastik kullanmak konusunda modern bir ilimiz olmasının yanı dizi, otolastik sektöründeki en ucuz fiyatların da bulunduğu ilimiz şekilde karşımıza çıkmaktadır.