BlogUcuz Lastik

Petlas PT-TRAC Traktör Lastiği Alanında Devrim Yapıyor

Petlas PT-TRAC Traktör Lastiği Alanında Devrim Yapıyor 1

Türkiye’de lastik alanının devlerinden olan Petlas, zirai kullanım alanında çığır açacak olan yerli lastik deseni PT-TRAC’ı Türkiye ve Fransa pazarına sundu. Yüzde 100 Türk sermayesi ile kurulmuş olan öncü firma Petlas’ın; yerli sermaye, Türk mühendisliği ve iş gücü ile ortaya çıkardığı yerli lastik olan PT-TRAC, traktör lastikleri için yeni bir dönemin öncüsü oluyor. Türkiye’nin yanı sıra dünya pazarında da boy gösteren, Paris’te eş zamanlı olarak tanıtımı gerçekleşen PETLAS PT-TRAC, üstün nitelikleri sayesinde zirai alanda bir devrimin öncüsü olma özelliği taşıyor. CupWheel isimli yenilikçi teknolojinin kullanıldığı PT-TRAC, ağırlığı yüzeye dengeli dağıtması sayesinde yüksek çekiş değeri ve minimum düzeyde toprak sıkıştırma özelliklerini aynı anda sağlayabiliyor. Toprağa minimum düzeyde hasar veren PT-TRAC, aynı anda dayanıklı ve az yakıt tüketen bir traktör lastiği olma özelliği taşıyor.

Yüzde Yüz Yerli Lastik: Petlas PT-TRAC 

PETLAS genel müdürü Yahya Ertem, lastik alanındaki yeniliklerin üretilmesi sürecinde ilk başta tüketici talep ve ihtiyaçlarının gözetildiğini vurgularken, zirai lastik alanında devrim niteliği taşıyan PETLAS-TRAC’ın da bu şekilde geliştirildiğini söyledi. Ertem, Şubat ayında Türkiye ve Fransa’da eşanlı olarak tanıtılan PETLAS-TRAC’ın kaymaları minimuma indirip sürükleme gücünü maksimuma çıkardığını ve traktörün gücünün toprağa tam olarak aktarılmasını sağladığını söylerken lastiğin yüksek performans, düşük yakıt tüketiminin yanında yumuşak sürüş ve konfor da sağladığını sözlerine ekledi.

Petlas PT-TRAC Dünya Tarımının Gözdesi Olacak

Yahya Ertem, 7-10 Şubat 2019 tarihlerinde İzmir’de düzenlenmiş olan AgroExpo Tarım Fuarı’nda ziyaretçilerle buluşturulan PT-TRAC’ın %100 Türk sermayesi, mühendisliği ve emek gücü ile üretildiğini vurguladı ve yenilikçi nitelikleri ile Dünya tarımının gözde traktör lastiği olacağını söyledi. Ertem, PT-TRAC’ın 24-28 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleşecek, zirai donatım alanında küresel ölçekteki en büyük etkinliklerden biri olan SIMA-Paris Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapsamında sergileneceğini ve Türkiye’yi temsil edeceğini söyledi. Ertem, PETLAS olarak inovasyonlarını müşterilere en ileri teknolojik imkânı sağlama misyonu ile geliştirmeye devam ettiklerini ve ürün çeşitliliğini de bu kararlılık ile arttırdıklarını sözlerine ekledi.