Blog

Dunlop

Dunlop 1

Dunlop lastik üretimleri konusunda dünya çapında birçok yeniliğe öncü olabilmiş, her çeşitli hava koşulunda ürünlerinin en iyi performansı verebilmesi üzerine ciddi Ar-Ge yatırımları yapmakta olan bir lastik üreticisi şekilde karşımıza çıkmaktadır. Motor sporları dalında dünya çapında düzenlenmekte olan aktivitelerde en önemli oyunculara ev sahipliği yapmakta olan Dunlop spor ekibi, firmanın markalaşması ve dünyaca tanınması meselesinde çok aşırı büyük bir role ve ciddiyete sahiptir.

dunlop-tire

Asimetrik sırt deseni tercihi ile farkını ortaya koyan Dunlop, özellikle sıvı temaslı yüzeylerde sağladığı üstün yol tutuşu ve güvenlik imkânı ile fark yaratmaktadır. ayrıca kesintisiz orta dişlerinin sağladığı stabil, enfazla hassasiyetteki lastik tepkimesi sağlaması da sunduğu özellikler arasında ciddi olanlardandır. Dunlop türlü yol tiplerinde başarılı olabildiğini kanıtlamış bir firmadır. öyle ki üretmekte olduğu oto lastik modelleri düzgün yollarda sunduğu manevra kabiliyetini ve performansı, virajlı yollarda da göstermeyi başarabilmektedir. Dunlop oto lastikleri öteki oto lastik firmalarının üretmekte bulunduğu benzer ebatlı lastiklere nazaran yüzde dört ila yüzde sekiz içinde daha geniş bir ilişki yüzeyine sahiptir ki bu sayede yol tutuşunun stabilitesini ve direksiyon hareketlerine verilen tepkilerin daha hızlı olmasını sağlıyorlar.

Hızlı manevraları güçlü ve güvenli bir biçimde yapabilmenizi veren, önceliği sürüş güvenliği olan Dunlop lastiklerini oldukça çok firma esas lastik seçimi şekilde görülmektedir. Dunlop Sp Sport 01 serisi ile üstün performans konusu için adını duyurmakla birlikte güvenliğin de ön planda olması itibarı ile araçlarından yüksek hız bekleyen insanlar için bir öncelikli tercih haline gelmiştir. Dunlop Sp Sport Lm 703 ve Dunlop Sport Maxx serileri de bu alanda başarıyı yakalamanın yanı dizi, yenilikçi teknolojileri de barındırabiliyor olmaları itibariyle hızlı araç kullanmayı seven şahısların gözdeleri biçimine gelmişlerdir.

dunlop lastik

Bunun yanı dizi geniş yüzeyleri sebebiyle görsel açıdan da zevk toplamakta olan Dunlop oto lastikleri, oldukça çok lüks araçta da güvenli, yüksek performanslı ve görsel başarıyı elde etmekte olan ürünler şekilde tercih edilmektedir. ülkemizde de çok sayıda bayi ve satış ofisine sahip olan Dunlop, özellikle Nissan benzeri kuvvetli ve ağır araçlar üretmekte olan firmalar vasıtası ile öncelikli seçim olarak karşımıza çıkmaktadır.