Blog

Michelin Porsche Junior Programına Desteğini Sürdürüyor

Michelin Porsche Junior Programına Desteğini Sürdürüyor 1

Gelecek sene Porsche yarışçıları, Porsche Genç Gelişim Programına katılımını sürdüren Michelin Avustralya’nın desteğinden yararlanmaya devam edecek. 2019 sezonunda genç sürücüler, giriş ücretleri ve lastik yardımı yoluyla desteklendi. Michelin 2020’de Spanning Porsche Carrera Cup Avustralya ve Porsche GT3 Cup Challenge için gençleri desteklemeye devam edecek. Carrera Cup’a uygun bir Michelin Junior pilotu olmak için 25, Sprint Challenge (GT3 Cup Challenge) için ise 23 yaşın altında olmak gerekiyor. Aynı zamanda katılımcılar, tam bir sezon boyunca devam edeceklerini taahhüt etmeliler. Bunu yaparak yaklaşık 300.000 dolar değerindeki ödül havuzu için hak kazanıyorlar.        

Michelin Genç Yeteneklerin Yolunu Açıyor

Michelin, profesyonel spor psikologlarından; koçluk, sponsorluk, medya, marka eğitimi ve daha fazlasına kadar uzanan ek faydalar sunuyor. Carrera Cup Avustralya’da Michelin Junior yarışmasını kazanan sürücü, 2020 sezonunun sonunda Porsche Junior Shootout’a aday olmaya hak kazanacak. Porsche Avustralya’nın Motor Sporları Başkanı Troy Bundy: “Porsche Michelin Junior Programı, yerel motor yarış programımızın önemli bir unsuru. Porsche Motorsport Pyramid, genç yeteneklere sporun en üst seviyelerine ulaşmaları için yol oluşturmaya devam ediyor. 2016 ve 2018 Carrera Cup şampiyonlarımız Matt Campbell ve Jaxon Evans bunun en iyi örnekleri. İkisi de Avrupa’da profesyonel yarış kariyerlerine başladılar.”

Michelin’in Desteği Büyük Önem Taşıyor

Bundy: “Yerel olarak, bu iki inanılmaz yeteneğin sistemimizde yükseliş göstermesinden gurur duyuyoruz. Bu programın 2020 Michelin Junior katılımcılarına Matt’in ve Jaxon’un ayak izlerini takip edebilmesi için en iyi şansı vermesini umuyoruz. Böyle kapsamlı bir sürücü geliştirme programı, mevcut Avustralya merkezli Porsche sürücülerindeki potansiyeli ve genç sürücülerin yarış hayallerini gerçekleştirebilecekleri bir program sunmanın önemini gören Michelin Avustralya’nın desteği olmadan mümkün olmazdı.”