Blog

Michelin TrailXBib Tarım Lastikleri Tanıtıldı

Michelin yeni lastik desenini tanıttı.

Sağlam karkası ve daha fazla dayanıklılık ile uzun ömür için derin lastik sırtı ile tasarlanan TrailXBib, çiftçilerin toprağı korumasına yardımcı olmak amacıyla Michelin Lastikleri’nin Ultraflex teknolojisini kullanıyor. Lastikler, geniş oluklar içeren yeni gelişmiş sırt deseni sayesinde kendi kendini temizleme özelliklerine sahip. Bu da kir ve toprağın daha az birikeceği anlamına geliyor. Yeni lastikler, tarımsal verimliliği arttırmak için tasarlandı. TrailXBib başlangıçta iki ebatta sunuluyor: VF 560/60 R22.5 ve VF 650/55 R26.5.

Michelin Yüksek Standart Sağlıyor

Michelin Lastikleri’nin tarım bölümü Müşteri Mühendisliği Destek Müdürü Gordon Brookes: “TrailXBib, düşük basınçlı tarım römork lastikleri için yeni standardı belirliyor. Michelin’in en son teknolojileriyle dolu olan bu lastik, yüksek ömür sunuyor ve müşterilerimizin ürünlerini koruyarak; daha fazla verim almalarını sağlıyor.”

Michelin TrailXBib Verimliliği Arttırıyor

Michelin Lastikleri’nin Ultraflex teknolojisi daha fazla esneklik sağlıyor. Bu da lastiklerin zeminle daha fazla temas ederken toprağa daha az etki etmesini sağlıyor. TrailXBib düşük basınçta çalışırken aynı ebattaki CargoXBib HD veya HF’den daha fazla yük taşıyabiliyor. Yeni Michelin lastik deseni, çiftçilerin verimliliğini arttırıyor. TrailXBib’in sağlam VF muhafazası ve daha derin, özel olarak tasarlanmış sırtı, lastik ömründe Michelin CargoXBib serisine kıyasla önemli bir iyileşme sağlarken, güçlü sırt merkezi, yolda ilerlerken manevra kabiliyetini ve dayanıklılığını arttırıyor.

Yeni Lastik Ebatları 2021’de Sunulacak

Yeni Michelin lastik desenleri, Merkezi Lastik Şişirme Sistemleri (CTIS) ile tamamen uyumlu. Bu sayede üzerinde çalıştıkları hassas zemin için optimum basınçta çalışarak yakıt tüketimini azaltmaya ve tarımsal performansı artırmaya yardımcı oluyor. TrailXBib, Temmuz 2020’de hem orijinal ekipman olarak hem de perakende satış için sunulacak. Diğer lastik ebatlarının 2021’de piyasaya sürülmesi planlanıyor.