Blog

Nokian R-Truck Steer XL Tanıtıldı

Nokian R-Truck Steer XL Tanıtıldı 1

Nokian R-Truck lastik serisi, asfaltta ve arazide kullanımın özel ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirildi. Seride bulunan ağır vasıta lastikleri, çamurlu orman yollarında, şantiyede ve otoyolda profesyonel kamyon şoförlerinden tam not aldı. Seriye yeni eklenen ağır hizmet tipi lastik Nokian R-Truck Steer XL, en zorlu kullanım koşulları için tasarlandı. Yeni ön aks lastiği, zorlu koşullarda kullanılan kamyon lastikleri için kritik olan yüksek dayanıklılık özelliğine de sahip.

Nokian Yüksek Dayanıklılık ve Performans Sağlıyor

Nokian’ın R Truck lastik serisinde bulunan ağır vasıta lastikleri, kendi kendini temizleme özellikleri ile yumuşak yüzeylerde bile yolu iyi kavrıyor. Yüksek kaliteli malzemeler ile üretilmiş olan bu kamyon lastikleri, kopma ve aşınmaya karşı da yüksek direnç sağlıyor. Nokian tarafından yüksek performanslı ağır vasıta lastikleri serisine yeni eklenen R-Truck Steer XL, 385 / 65R22.5 ebadında sunuluyor.

Nokian Lastikleri Çeşitlilik Sunuyor

Nokian Lastikleri Ürün Müdürü Teppo Siltanen:  “Nokian, daha ağır kar temizleme kamyonları ve benzeri araçlar için birinci sınıf ön aks kamyon lastikleri ihtiyacına yanıt olarak Hakkapeliitta Truck F2’nin Ekstra Yük XL versiyonunu sunmuştu. Bunun yanı sıra; zorlu koşullarda kullanılan inşaat ve kereste kamyonları için arazide ve asfaltta kullanılabilen ağır vasıta lastikleri sunmamız gerektiğini düşündük. Bu nedenle R-Truck Steer XL’yi geliştirdik.”

R-Truck Ağır Vasıta Lastikleri Dayanıklılık Sağlıyor

Arazide kullanılan ağır vasıta lastikleri birçok zorlukla karşı karşıya kalıyor. Nokian R-Truck Steer XL, değişen sürüş koşullarında yüksek kontrol için yüksek yol tutuşu sağlayan desen tasarımına ve üstün tahliye sağlayan geniş kanallara sahip. Bunun yanı sıra ana kanalların içerisinden taşların dışarı atılmasını sağlayan tasarım, özellikle taşlı zeminlerde lastiğin ömrünü önemli ölçüde uzatıyor. Kamyon lastikleri için yüksek dayanıklılık büyük önem taşıyor.

Kamyon Lastikleri için Kaliteli Bileşik Önemli

Nokian Lastikleri Ürün Müdürü: Teppo Siltanen: “Lastik ömrü boyunca iyi özelliklerini koruyan lastikler geliştirmek için çalışıyoruz. Yüksek kaliteli lastik bileşiği yavaş aşınır. Aynı zamanda aşırı ısınmanın önlenmesi de ağır vasıta lastikleri için daha uzun kilometre ömrü anlamına gelir.”