Blog

Tarım Lastiği Uzmanı CEAT İş Makinesi Serisini Geliştiriyor

Tarım Lastiği Uzmanı CEAT İş Makinesi Serisini Geliştiriyor 1

Tarım ve endüstriyel lastik devi CEAT Speciality, LoadPro iş makinesi lastiği desen serisine dört yeni ürün daha ekleyerek firmanın teleskopik yükleyiciler için sunduğu yelpazesini genişletmiştir. CEAT Specialty İcra Kurulu Başkanı Amit Tolani seriye “Dört yeni varyantın eklenmesiyle, LoadPro serisi müşterilere daha fazla seçenek sunarak özel ihtiyaçları için mükemmel lastiği bulmalarını sağlıyor” dedi.

LoadPro İş Makinesi Lastiği Kaç Seriden Oluşuyor

CEAT LoadPro iş makinesi lastikleri, teleskopik yükleyicilerin taleplerini karşılamak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Halihazırda 400/70 R20 ila 440/80 R28 ebatlarında mevcut olan yeni ürünler 380/75 R20, 300/75 R18, 440/80 R24 ve 405/70 R24 versiyonlarından oluşuyor.

CEAT LoadPro Serisi Performansı Nasıl?

CEAT LoadPro serisi, daha iyi karkas mukavemeti ve yük taşıma kapasitesi sağlamak için güçlü bir boncukla özel olarak tasarlanmıştır. İş makinesi lastiğinin çelik kuşaklı radyal yapısı ek koruma sağlayarak lastiği tarımsal-endüstriyel kullanım için uzun ömürlü ve dayanıklı hale getirir. Modelin daha fazla pabuç örtüşmesi ve ayak izindeki daha fazla pabucu sayesinde, eşit yük dağılımı sağlanmıştır.

CEAT Lastikleri Ne Zaman Kuruldu?

1958 yılında kurulan CEAT, Hindistan’daki en iyi lastik üreticileri arasında yer almaktadır. Şirket, lastiklerin yanı sıra iç lastikler ve kanatçıklar da üretiyor ve pazarlamaktadır. Şirket, iki tekerlekli, üç tekerlekli, dört tekerlekli, traktör, damperli kamyon ve kamyonlar için geniş bir lastik yelpazesi üretmektedir. 1924’te CEAT International, İtalya’nın Turino kentinde telefon ve demiryolları için kablolar üretmek üzere görevlendirildi. Daha sonra 1958’de CEAT, Hindistan pazarına girerek CEAT Lastikleri Hindistan’ın kurulmasına yol açtı. Şirket, Tata Group ile işbirliği içinde kuruldu. 1982’de RPG Grubu, Hindistan’daki CEAT Lastiklerinin kontrolünü devraldı ve 1990’da şirket CEAT olarak yeniden adlandırıldı.

CEAT yılda Ne Kadar Lastik Üretiyor?

Şirket yılda 6 milyondan fazla lastik üretiyor. 2’si Hindistan’da (Mumbai ve Nashik) ve 2’si Sri Lanka’da olmak üzere 4 Üretim tesisi işletmektedir. Lastikler, iç lastikler ve kanatçıklar için 10 dış kaynak birimine sahiptir. Şirket ayrıca CEAT tarafından kontrol edilen 3 özel 2-3 tekerlekli fabrika işletmektedir.