Blog

Yeni Bridgestone Alenza Lastikler Piyasaya Sunuldu

Yeni Bridgestone Alenza Lastikler Piyasaya Sunuldu 1

Yeni Bridgestone Alenza AS Ultra, ABD ve Kanada pazarında piyasaya sunuldu. SUV, crossover ve pikaplar için tasarlanmış yeni Bridgestone 4 mevsim lastik, üstün yol tol tutuşu ve gelişmiş kış performansını bir arada sunuyor.

Bridgestone Amerika’da Pazarlama ve Satış Sonrası Departmanı Başkanı Mirella Cielo: “Asfalt koşulları için geliştirilmiş Bridgestone Alenza AS Ultra premium lastikler, tasarım ve mühendislik alanında en son teknolojiler ile üretildi ve SUV, CUV ve pikap araçlarının performansından en iyi şekilde yararlanmak isteyenler için tasarlandı. Alenza AS Ultra’nın sınıfında yeni bir standart oluşturmasından ve performansını uzun süre koruyabilmesinden gurur duyuyoruz. Bu da sürücülerin her mevsim onlara güvenebileceği anlamına geliyor.”

Bridgestone Alenza AS Ultra Performans Özellikleri

Bridgestone Alenza AS Ultra, bu segmentte markanın tüm lastikleri içerisinde en yüksek olan 129.000 km’lik bir garantiyle sunuluyor. Lastiğin silika içeren bileşiği, ıslak zeminlerde ve kış koşullarında yol tutuşunu iyileştiriyor. Bridgestone 4 mevsim lastik, özel blok tasarımı ile kar üzerinde çekiş gücünü arttırıyor. Aynı zamanda QuietTrack teknolojisine sahip tasarım ile gürültü seviyesi azalıyor.

Bridgestone Alenza AS Ultra Test Sonuçları

Yeni ürün, Bridgestone Dueler H / L Alenza Plus lastikler ile karşılaştırıldığında, ıslak zeminde %13 oranında daha iyi hızlanma performansı sunuyor. Aynı zamanda sırasıyla; kuru ve karlı zeminlerde fren performansı da %14 ve %10 oranlarında arttı. Bridgestone 4 mevsim lastik, ayrıca kuru zemin testlerinde Michelin Premier LTX , Michelin CrossClimate 2 , Continental CrossContact LX25 ve Pirelli Scorpion Verde All Season Plus II lastiklerinden %7 daha iyi çekiş gücüne sahip olduğunu kanıtladı.

ABD ve Kanada pazarlarında 49 farklı ebatta satışa sunulan Bridgestone Alenza AS Ultra, 2010 yılından bu yana pazara sunulan SUV, pikap ve crossover modellerinin %70’i ile uyumlu ebatlara sahip. Bridgestone 4 mevsim lastik, BMW X7, Audi Q5, Lexus RX, Volvo XC90, Tesla Model X ve Ford F-150 gibi otomobiller için tasarlandı.