Blog

Yeni Toyota GR 86 Michelin Yaz Lastikleri ile Donatılıyor

Yeni Toyota GR 86 Michelin Yaz Lastikleri ile Donatılıyor 1

Yeni Toyota GR 86 spor coupe için iki Michelin lastiği onaylandı. Yeni araç, arttırılmış motor hacmi ile önceki versiyonundan çok daha güçlü ve hızlı. Michelin Japonya, bu yeni otomobil için onaylanan yaz lastiği desenleriini duyurdu. Araç, Michelin Pilot Sport 4 ve Primacy HP lastikler ile fabrikadan çıkacak. Bu premium lastikler, hem kuru hem ıslak zeminlerde üstün yol tutuşu sağlamak için geliştiriliyor. Michelin yaz lastikleri, yenilikçi teknolojilerle sunuluyor.

Michelin Pilot Sport 4 Özellikleri

Ultra yüksek performans lastiği Michelin Pilot Sport 4, motor sporları teknolojisinden ilham alarak geliştirildi. Lastik, yüksek hızlarda optimum yol tutuşu için tasarlandı. Michelin yaz lastiği sırt deseni ve bileşiği, ıslak zeminde daha iyi tol tutuşu için optimize edildi. Premium lastik, performansı ile olduğu kadar görünümü ile de bunu belli ediyor. Yanak bölgesinde kullanılan “Premium Touch” teknolojisi ile kadife efektli, daha zarif bir görüntü elde ediliyor.

Michelin Primacy HP Özellikleri

Michelin Primacy HP, özellikle artan konfor seviyesi ile öne çıkıyor. Premium lastik üreticisi, ürünün aynı zamanda iyi direksiyon tepkisi verecek şekilde optimize edildiğini vurguluyor. Sırtı üzerinde geniş kanal ve oluklara sahip olan Michelin yaz lastiği, su birikintilerinde kızaklama riskini minimize ediyor. Islak zemin koşullarında yüksek çekiş gücü ve fren performansından ödün vermiyor.

Michelin Yaz Lastikleri Nasıl Daha Uzun Ömürlü?

Üretici, her iki Michelin yaz lastiği deseninin de Performance Made to Last (Uzun Ömürlü Performans) ilkesine uygun olarak geliştirildiğini belirtiyor. Desen tasarımında kullanılan yenilikler sayesinde aşındıkça yol tutuş performansı korunuyor. Michelin Pilot Sport 4, Hibrit Kuşak Teknolojisi ile daha sağlam sırta sahip. Bu da daha uzun kilometre ömrü anlamına geliyor. Michelin Primacy HP de markanın özel teknolojileri ile lastik ömrü boyunca tam potansiyel sağlıyor. Premium lastik bileşiğinde yer alan yüksek doğal kauçuk oranı performansın uzun süre korunmasında etkili. Toyota GR 86 için 215/40 R18 85Y boyutunda Michelin PS4 ve 215/45 R17 87W ebadında Primacy HP lastikleri sunuluyor.